Goście festiwalu

 Katarzyna Bonda Katarzyna Bonda
autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału wprowadziła postać profilera: trylogia o psychologu policyjnym Hubercie Meyerze (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka)

 Ryszard Ćwirlej Ryszard Ćwirlej
dziennikarz telewizyjny i radiowy, pisarz,autor poznańskich kryminałów, których akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Przez krytyków uznawany za twórcę nowego gatunku w prozie kryminalnej – „Kryminału neomilicyjnego”.

 Gaja Grzegorzewska Gaja Grzegorzewska
Rocznik ’80. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co regularnie potwierdza jako felietonistka i recenzentka Portalu Kryminalnego.

 Joanna Jodełka Joanna Jodełka
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, pisarka, a przy tym osoba o wielu pasjach: chętnie pozuje do zdjęć (była twarzą kampanii reklamowej jednego z poznańskich domów towarowych), na co dzień zarządza restauracją i hotelem; prowadziła także własny sklep.Czytaj więcej…
 Joanna Opiat-Bojarska Joanna Opiat – Bojarska
Poczęta, urodzona i mieszkająca w Poznaniu, absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Prowadzi firmę działającą na rynku nieruchomości. Książki zaczęła pisać przez przypadek. Zadebiutowała szczerą i inteligentną powieścią obyczajową „Kto wyłączy mój mózg?”, która ujrzała księgarniane światło dzienne w październiku 2011 roku.

 Katarzyna Puzyńska Katarzyna Puzyńska
(ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. Wielbicielka Skandynawii i Hiszpanii. „Motylek” to jej debiut powieściowy. Pracuje już nad kolejnymi częściami cyklu o policjantach z Lipowa.

 MARCIN WROŃSKI Marcin Wroński
Marcin Wroński urodził się w 1972 r. W połowie lat 80. odkrył fantastykę i sam postanowił zostać pisarzem. Na szczęście jego ówczesne opowiadania sf ukazały się w nakładzie 3 egz. (tylko tyle dało się wystukać przez kalkę na maszynie do pisania).

 Mariusz Czubaj Mariusz Czubaj
Mariusz Maciej Czubaj (ur. 1969) – literaturoznawca, antropolog kulturowy, autor powieści kryminalnych. Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali.

 Piotr Bojarski Piotr Bojarski
Jest absolwentem Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Historyczny). Pracuje jako dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej (zainteresowany w szczególności tematyką historyczną i polityczną).

 Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Remigiusz Mróz (ur. 15 stycznia 1987 w Opolu) – polski pisarz, autor sześciu powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.

 Robert Ziólkowski Robert Ziółkowski
Rocznik 1967. Przez szesnaście lat służył w polskiej policji. Jego kariera wiodła od „krawężnika”, poprzez dochodzeniówkę, wydział zwalczania przestępstw gospodarczych, do specjalisty wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej. Ostatnie lata przepracował w Zespole Poszukiwań Celowych wielkopolskiej komendy.

 Draheim Szymon dr hab. Szymon Draheim, prof. Uniwersytetu SWPS
Psycholog, specjalność psychologia kliniczna. Specjalizuje się w badaniach nad osobowością i emocjami oraz wiarygodnością zeznań świadków. Zastosował po raz pierwszy w Polsce zaawansowaną metodę analizy zachowań mimicznych – System Kodowania Ruchów Twarzy (FACS).

 piotr herbowski dr Piotr Herbowski
doktor nauk prawnych. Praca doktorska z kryminalistyki pt. Badanie poligraficzne jako metoda weryfikacji wersji śledczych. W roku 1999 ukończył studia oficerskie w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a następnie pracował w pionie operacyjnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Lorkiewicz dr n. biol. Dorota Lorkiewicz-Muszyńska
antropolog sądowy, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownik pracowni antropologii i odontologii sądowej.

Dr-Marzena-Łabęcka---zdjęcie dr n. med. Marzena Łabęcka – lekarz, specjalista z zakresu medycyny sądowej. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 1994.

monica dr n. med. Monica Abreu-Głowacka- dr n biologicznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 1991r. pracownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu. Autorka prac z dziedziny genetyki sądowej przedstawiające badania filogenetyczne oraz populacyjne opublikowane
w czasopismach naukowych ze wskaźnikiem IF. Kierownik kilku projektów w ramach badań statutowych UM w Poznaniu pt. „Polimorfizm Pojedynczego Locus na chromosomie Y w badaniach populacyjnych” oraz „Przydatność testów do wstępnej identyfikacji materiału biologicznego w analizie śladów kryminalistycznych”. Aktywny uczestnik krajowych i zagranicznych Konferencji.