Michał Francuz

michal-francuz_fotoMichał Francuz urodził się w 1980 r. w Szczecinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku dziewięciu lat w PSM I-go stopnia w Szczecinie. W latach 1992-1998 kontynuował edukację w Państwowym Liceum Muzycznym w Szczecinie, w klasie fortepianu dr Mikołaja Szczęsnego. Obecnie jako absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiował pod kierunkiem profesora Waldemara Andrzejewskiego, jest jej pracownikiem i aktywnie uczestniczy w akademickiej działalności koncertowej. Współpracuje ze studentami wydziału wokalnego oraz z wydziałem smyczkowym i instrumentalnym jako wykładowca na Wydziale Instrumentalnym, Wydziale Smyczkowym oraz w Katedrze Kameralistyki.

Od wielu lat prowadzi działalność koncertową jako muzyk solowy i kameralista. Jest laureatem II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Racconigi we Włoszech (2003); II nagrody oraz Grand Prix za najlepsze wykonanie Mazurków F. Chopina w Międzyuczelnianym Konkursie im. Miłosza Magina w Łodzi (2003); finalistą konkursu o stypendium Yamahy w Bydgoszczy (2004); trzykrotnym stypendystą Towarzystwa Przyjaciół Szczecina; uczestnikiem Mistrzowskich Kursów Pianistycznych, gdzie pracował pod kierunkiem m.in.: prof. Haliny Czerny- Stefańskiej, prof. Waldemara Wojtala, prof. Wiktora Mierżanowa, prof. Kevina Kennera, prof. Irmy Hoffmeister oraz prof. Viery Nossiny.

Inaugurował recitalem fortepianowym Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Antoninie, wielokrotnie koncertował w Dworku Chopina w Żelazowej Woli oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Podróżował z recitalami po wielu scenach Europy m.in.: Berlina, Hamburga, Stuttgartu (Niemcy), Zurychu (Szwajcaria ), Madrytu, Saragossy, Barcelony (Hiszpania), Marvao, Lizbony (Portugalia), Rzymu, Mediolanu, Turynu (Włochy), Kopenhagi (Dania), Paryża (Francja), a także Algeru (Algieria).

źródło opisu: http://www.agencjadargiel.pl/spiewacy-godlewska.html

fotografia