PROWADZĄCY

 Anna Misztak Anna Misztak Redaktor naczelna serwisu lubimyczytać.pl. Mówi, że samodzielnie nauczyła się czytać w wieku 4 lat, a pierwszym wyrazem, który przeczytała był napis „kredki” na opakowaniu kredek bambino.

 Anna Rychlicka-Karbowska Anna Rychlicka-Karbowska Geografka z wykształcenia, z zamiłowania czytelniczka. Nie wyobraża sobie dnia bez książki i kubka herbaty. Najlepiej odpoczywa przy dobrym kryminale, choć stara się wyławiać perełki także z innych gatunków.

 Jerzy Borowczyk Jerzy Borowczyk Historyk literatury (Pracownia Dokumentacji Literackiej Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu). Zajmuje się romantyzmem (doktorat: Rekonstrukcja procesu filomatów i filaretów 1823-1824, Poznań 2003). Ostatnio opublikował książkę Zesłane pokolenie. Filomaci w Rosji 1824-1870 (Poznań 2014).

 Joanna Kardasz-Dyc Joanna Kardasz-Dyc Wielbicielka kryminałów, fotografii, piłki nożnej i sushi ale przede wszystkim matka trzech synów. Obecnie na urlopie macierzyńskim, choć nie wie i wciąż się zastanawia kto mógł wymyślić do tego okresu nazwę „urlop”.

 Justyna Zimna Justyna Zimna „Jestem analityczką biznesową, eseistką i krytyczką literacką. Współprowadzę firmę Lemon Rockets i współpracuję z Czasem Kultury. Wraz z Michałem Larkiem przygotowałam znany numer Czasu Kultury pt. (Anty)macierzyństwo, wraz z którym wydany został pierwszy tom słynnej antologii tekstów blogerek Macierzyństwo bez lukru

 Michał Larek Michał Larek Adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy; jako redaktor „Czasu Kultury” przepytuje znanych i nieznanych twórców