WARSZTATY PISARSKIE na GRANDZIE 2016

Podobnie jak w zeszłym roku GRANDA zaprasza na warsztaty pisarskie. W sobotę 24 września i w niedzielę 25 września, po 4 godziny każdego dnia, Marcin Wroński, Wojciech Chmielarz i Michał Larek będą prowadzili warsztaty pisarskie. Marcin Wroński i Wojciech Chmielarz nauczą Was, jak pracować nad powieścią, napisać interesującą scenę, skonstruować dialog i opis. Michał Larek natomiast zaprasza na warsztaty reporterskie przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcą poznać podstawy pracy reportera. Warsztaty te będą skupiały się na kilku podstawowych aspektach: idea opowieści; zbieranie materiałów, czyli research: archiwa, dokumenty, media; rozmowy z informatorami; angażujące techniki narracyjne.

Warsztaty te będą skupiały się na kilku podstawowych aspektach:

  • idea opowieści;
  • zbieranie materiałów, czyli research: archiwa, dokumenty, media;
  • rozmowy z informatorami;
  • angażujące techniki narracyjne.]

Chętnych do udziału w warsztatach Marcina Wrońskiego i Wojciecha Chmielarza prosimy o nadesłanie jednej pełnej sceny zawierającej opis i dialog. Natomiast osoby pragnące wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Michała Larka prosimy o przygotowanie tekstu reporterskiego.

Warsztaty będą się odbywały przed południem w salach Uniwersytetu SWPS przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu

Materiał nieprzekraczający 8 tysięcy znaków należy wysłać w postaci pliku tekstowego na adres: granda@new.festiwal-granda.pl

Na zgłoszenia czekamy do: 8 września 2016,

W treści maila prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz wiek.

Informację o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach podamy 15 września 2016, informację wyślemy mailem.