PIOTR BOJARSKI

Piotr Bojarski

 

 

 

 

 

Piotr Bojarski

Pisarz i dziennikarz, a może najpierw dziennikarz, a potem pisarz? W każdym razie praca dziennikarza „Gazety Wyborczej” zainspirowała go do napisania kilku fabuł – na przykład „Arcymistrza”. Wszystko zaczęło się od artykułu o wizycie w Poznaniu szachowego mistrza świata w 1928 r. Potem przyszedł pomysł na kryminał z cyklu przygód komisarza poznańskiej policji, Zbigniewa Kaczmarka. „Arcymistrz” to już piąty tom serii (wcześniej ukazały się: Kryptonim Posen, Mecz, Rache znaczy zemsta i Pętla).
Oprócz cyklu kryminalnego Bojarski ma w dorobku nominowaną do tegorocznej nagrody Angelus powieść „Ściema”, również inspirowaną poznańskimi tajemnicami z lat stanu wojennego.
Jako dziennikarz wydał zbiory reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka” i „Poznaniacy przeciwko swastyce”. We wrześniu nakładem Agory ukaże się „1956. Przebudzenie” – reporterski zapis roku 1956, który zmienił Polskę. Bojarski to absolwent wydziału historycznego UAM. Nic dziwnego, że historia go kręci: najnowsza powieść autora – zatytułowana „Juni” – rozgrywa się w ogarniętym buntem 1956 roku Poznaniu. Jedno jest pewne – tym razem nie jest to kryminał…  Juni – utwór Piotra Bojarskiego zwyciężył w konkursie “Poznań – miasto to powieść”.

Najnowsza powieść ” Biegacz” ukazała się w maju tego roku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz