Stacje Sensacje 2016

STACJE SENSACJE to wydarzenia, które dzięki zaangażowaniu różnych instytucji, firm, kawiarni, szkół, teatru, domów kultury i bibliotek a także dzięki pasji i zaufaniu pracujących tam osób sensacyjnie wzbogacają program GRANDY rozprzestrzeniając ją na teren całego Poznania! MAPA Stacji Sensacji.
W tegorocznym festiwalu zgromadziliśmy aż 18 lokalizacji, gdzie będzie można wziąć udział w festiwalowych atrakcjach. Od warsztatów dla dzieci i młodzieży, poprzez sensacyjne wykłady, spektakle teatralne, słuchowiska na żywo, spotkania i wystawy, pokazy unikatowych technik antropologicznych, ekspozycję dedykowanych grafik a także gry planszowe z autorami kryminału aż po zwiedzanie peerelowskich więzień i wiele, wiele innych arcyciekawych spotkań z kryminałem pod każdą postacią!

 

w 2016 Sensacje budziły

 

swps-logo Uniwersytet SWPS

piątek 23.09

sobota 24.09

Zaprasza NA SENSACYJNE WYKŁADY z dziedziny kryminalistyki, prawa, psychologii, socjologii i seksuologii. Udział w wykładach jest bezpłatny ale obowiązuje rejestracja elektroniczna – szczegóły oraz link podamy wkrótce! Wykłady odbywają się w siedzibie Uniwersytetu na ul. Kutrzeby 10. Specjaliści z Uniwersytetu SWPS są również gośćmi  GRANDY w Nowej gazowni.

Czytaj więcej…

 czrw-logo Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956

sobota 24.09

niedziela 25.09

Zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie z przewodnikiem CEL WIĘZIENNYCH W COLLEGIUM IURIDICUM i spotkanie z Piotrem Bojarskim

Czytaj więcej…

 mplusm-logo Teatr MplusM  DK Amarant ul.Słowackiego 19, Poznań

piątek 23.09

sobota 24.09

Zapraszamy na dwa spektakle!
piątek 23 września / 19.00 MORDERSTWO NA URODZINY i sobota 24 września / 19.00 PO TRUPIE DO CELI

UWAGA! wstęp WOLNY ale konieczna rezerwacja miejsc: www.mplusm.one.pl , mplusm@op.pl, tel. 514763916

Czytaj więcej…

march Muzeum Archeologiczne

sobota 24.09

Zaprasza na spotkanie pt.Kradzieże monet – zbrodnia i kara. Rzecz o bezcennych numizmatach
Sobota 24.09 godz. 12.00, ul. Wodna 27 – Pałac Górków. Wstęp wolny.
Zamieszani : Magdalena Sprenger, Zbigniew Bartkowiak

Czytaj więcej….

 geniusloci Rezerwat Archeologiczny Genius Loci

sobota 24.09

niedziela 25.09

Zapraszamy na zwiedzanie Rezerwatu z przewodnikiem i komentarzem w sobotę, 24 września o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę 25 września o godz. 11.00 odbędzie się wykład dr Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej i Michała Rychlika  pt.Tajemnice rekonstrukcji twarzy na przestrzeni wieków

Czytaj więcej…

 marynka Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny

Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny zaprasza na wydarzenie pt. GRANDA w Marynce

 lp-logo  Liceum Plastyczne

Uczniowie klas czwartych Liceum Plastycznego  pracują nad stroną wizualną wydarzenia przygotowując GIF-y, krótkie ruchome obrazy, animacje, będące zabawnym lub poważnym komentarzem na temat motywów przewodnich Festiwalu – prace uczniów będzie można zobaczyć na ekranie sceny głównej w Nowej Gazowni w trakcie wszystkich dni GRANDY

 kawroz-logo Kawroz Club

Zaprasza na specjalny program w czasie GRANDY! W ofercie: darmowe gry, specjalne menu i  rozgrywki z autorami kryminałów!

Czytaj więcej…

Firmę KAWROZ założono z myślą o propagowaniu wspaniałej formy spędzania wolnego czasu, jaką są gry planszowe. Wizja KAWiarni ROZrywkowej narodziła się z tej właśnie potrzeby, aby gry planszowe były w każdym domu i aby ludzie spędzali więcej czasu ze sobą nawzajem, zamiast przy telewizji lub on-line. Dlatego w KAWROZ CLUB nie tylko można wypić dobrą kawę i zjeść pyszne ciasto ale ponad 500 gier towarzyskich w różnorodnej tematyce i stopniu trudności. Nasz zespół składa się z pasjonatów planszówek i właśnie dlatego możemy zapewnić fachową pomoc w wyborze gry. Posiadamy w asortymencie gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. GRANDA W KAWROZIE

 

 cksch-logo

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

piątek 23.09

Zaprasza dzieci w wieku od 9 do 11 lat na DETEKTYWISTYCZNĄ NOC W BIBLIOTECE w dniu 23/24 września godz.20.00-08.00  Zapisu dzieci można dokonywać osobiście w Bibliotece ul. Szkolna 16, Suchy Las/ UWAGA NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC

 zamkniecuwpokoju  Zamknięciwpokoju.pl

Zapraszamy do pokoju w lokalu przy ul. Grunwaldzkiej 43/11….Właśnie wynieśli ciało, nieprzyjemny zapach unosi się jeszcze w powietrzu. CSI, NCIS, Centralne Biuro Śledcze – oni wszyscy nie dali rady…Dlatego teraz wkraczacie Wy!
Uwaga załatwiliśmy wam specjalne wsparcie! w sobotę o 19.00 będzie to Wojciech Chmielarz, w niedzielę  o godz.12.30 Ryszard Ćwirlej a o 14.00 Joanna Jodełka – jak się zamknąć w pokoju z autorem kryminału? już wkrótce wyjawimy szczegóły!Zapraszamy też oraz do namiotu przy Nowej Gazowni ….Podczas rozpoczętych prac remontowych pracownicy budowlani odkryli ludzki szkielet. http://www.zamknieciwpokoju.pl/tajemnicza-smierc/

Czytaj więcej…

iz-et Instytut Zachodni

wtorek 20 września

Zaprasza na wykład Bogumiła Rudawskiego zatytułowany W sieci konspiracji. Wykład poświęcony będzie akcji „Iskra-Dog” przeprowadzonej przez członków konspiracyjnej organizacji „Ojczyzna” w powstańczej Warszawie w 1944 r. Podczas spotkania każdy będzie miał możliwość obejrzenia oryginalnych zaszyfrowanych protokołów z akcji „Iska-Dog”. Wykład odbędzie się w Instytucie Zachodnim we wtorek 20 września o godz. 17.30 w sali konferencyjnej na piątym piętrze.

Czytaj więcej…

 ZMS-logo Katedra i Zakład  Medycyny Sądowej

Zwiedzanie  MUZEUM ZAKŁADU MEDYCYNY SĄDOWEJ-muzeum preparatów związanych z tanatologią, w trakcie spotkania wykład/ wstęp wyłącznie na zaproszenia, szczegóły zdobycia zaproszeń wkrótce, liczba gości ograniczona

bu-logo Biblioteka Uniwersytecka

czwartek 22.09

Zaprasza na wykład Bohdana Głębockiego Parapsychologia w służbie kryminalistyki. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

 empik Empik Plac Wolności 

sobota 24.09

niedziela 25.09

EMPIKOWA STACJA SENSACJI- ZABAWY DETEKTYWISTYCZNE
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat.
EMPIKOWA STACJA SENSACJI- LARP
Zabawa  skierowana jest dla osób powyżej 16 roku życia.

Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

Czytaj więcej…

 bracz-logo Biblioteka Raczyńskich

piątek 23.09

sobota 24.09

Zaprasza na WYSTAWĘ – ZABÓJCZE KSIĄŻKI – w dniach 23 i 24.09 w godzinach otwarcia Biblioteki. W piątek 09.00-20.00, sobota 10.00-17.00 w Holu Biblioteki Raczyńskich. Wstęp  wolny.

Czytaj więcej…

 loga na _schron Schron Kultury EUROPA

sobota 24.09

Zapraszamy na premierę międzypokoleniowego słuchowiska nagranego w przestrzeni Schronu Kultury Europa na podstawie sztuki teatralnej pt.: „Zbrodnia” autorstwa Michała Buszewicza.
Premiera nagrania odbędzie się 24 września (sobota) o godzinie 18:00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu). Wstęp  wolny.

Czytaj więcej…

 trampolina Poznańska Szkoła Demokratyczna Trampolina

piątek 23.09

sobota 24.09

niedziela 25.09
Poszukiwany, poszukiwana! W dniach 23 – 25 września, od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór porywamy Poznań! Poznańska Szkoła Demokratyczna Trampolina zaprasza w ramach II Festiwalu Kryminalnego „Granda” na autorską i niegroźnie postrzeloną Stację Sensację. W niesamowitej nowej siedzibie szkoły na ulicy Przełajowej 5 przykuwamy uwagę nawet najbardziej niecierpliwych dzieci, oraz wypuszczamy za kaucją zamkniętą w sobie młodzież. Wstęp: po rozbrojeniu strażników uśmiechem (może być oszczędny).

Czytaj więcej…

 biblioteka-w-rokietnicy Biblioteka Gminna w Rokietnicy

piątek, 23.09

Zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym o tematyce detektywistycznej pt. Młodzi detektywi w akcji format prac oraz technika jest dowolna. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone i opublikowane. Na zgłoszenia konkursowe czekamy do dnia 26.09.2016 – prace należy składać w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy, ul. Pocztowa 8, oraz w Filii Bibliotecznej w Cerekwicy.
23 września zapraszamy wszystkich chętnych na wymianę książek o tematyce sensacyjno-kryminalnej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz