WYDAWNICTWO MIEJSKIE POSNANIA I MUZEUM ARCHIDIECEZIALNE – WYCIECZKA LITERACKA

 

 

 

 

 

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA grandzi w sobotę od rana w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu i to na dodatek z poznańską pisarką Mają Rausch, która jest autorką powieści kryminalnej dla młodzieży i dorosłych „Szachownica, czyli sztuka rozpoznania”. Autorka będzie oprowadzała uczestników po Muzeum Archidiecezjalnym, w którym częściowo rozgrywa się akcja książki.

23.09 godz. 11.00-12.30 Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu na Ostrowie Tumskim, wstęp wolny.

 

SZACHOWNICA CZYLI SZTUKA ROZPOZNWANIA „Czy to możliwe, że z poznańskiego Muzeum Narodowego ktoś ukradł znany obraz i nikt tego nie zauważył? Ale.. czy rzeczywiście nikt? „

Pełne interesujących zwrotów akcji wydarzenia, w które są zamieszani m.in. historyk sztuki, konserwatorka zabytków, historyk mediewista, dyrektor muzeum, uczniowie Liceum Plastycznego, malarz kopista, handlarz antykami, zakonnik, pianistka, a nawet motorniczy tramwaju, szatniarka, nauczycielka języka niemieckiego, rower i dwa koty… Kto wyjaśni tajemnicze fałszerstwo i odkryje mistyfikację? Bohaterowie książki poruszają się niczym pionki po szachownicy, którą niejako jest współczesny Poznań, jego zabytki i zakątki – od Ostrowa tumskiego przez Stare Miasto po Jeżyce, Górczyn, Wildę, Junikowo..”