Brisman Kawowy Bar, ul. A. Mickiewicza 20
W czasie trwania GRANDY 21-23.09. w godz. 9.00‒21.00
– Granda-café – specjalnie serwowana „krwista” kawa
– Granda-cake – słodkie „krwiste” specjały
– Wystawa fotografii Śladami Zabójstwa z urzędu – powieści Lilii Łady (autorzy zdjęć: Ewelina Jaśkowiak, Sławek Wąchała)
– Brismańska loża kryminalna – miejsce spotkań autorskich
Piątek 21.09 g. 18.30 spotkanie autorskie z Przemysławem Garczyńskim.
Przemysław Garczyński, poznaniak, absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania nałogowy pożeracz książek, na co dzień bloger literacki, recenzujący książki i przeprowadzający wywiady na łamach portalu 3telnik.pl. Autor powieści kryminalnej Kelner (Novae Res, 2017 r.)
Sobota 22.09 g. 13.00 spotkanie autorskie z Mają Rausch
Maja Rausch, poznanianka o bamberskich korzeniach. Ukończyła studia na wydziale Edukacji Artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, studiowała też historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Od kliku lat z pasją wykonuje zawód przewodnika miejskiego po Poznaniu. Jest autorką książek dla dzieci Zostań młodym Poznawcą (2011 r.) i Zostań małym Poznawcą (2011 r., Staň se malým znalcem Poznaně!, 2016 r.) oraz powieści sensacyjnej Szachownica, czyli sztuka (roz)Poznania (Wydawnictwo Miejskie Posnania, 2017 r.), która została wyróżniona w Konkursie Literackim „Poznań – miasto to powieść” (2016 r.).
Niedziela 23.09 g. 13.00 spotkanie autorskie z Bohdanem Głębockim
Bohdan Głębocki, studiował na Wydziale Historycznym oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w branży informatycznej, a od 2002 roku jest zatrudniony na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Jest autorem cyklu powieściowego, w którym ukazały się Musza Góra i Ślepe ryby (Media Rodzina 2014 r., 2017 r.).